Produkty do kąpieli

Efekty stosowania soli do kąpieli

Sole do kąpieli to nic nowego. Korzysta się z nich już od nie wiadomo jak dawna, ponieważ historia dawno zapomniała. W chwili obecnej zdecydowanie najpopularniejszym tego typu kosmetykiem jest sól z Morza Martwego oraz w Morza Czarnego. Wszystkie rodzaje dobrych soli do kąpieli są jednak bardzo podobne i różnice pomiędzy nimi dotyczą jedynie szczegółów.

Rodzaje soli do kąpieli

Sole do kąpieli można dzielić na bardzo różne sposoby, na przykład rozróżniając formy, w jakich występują. Najczęściej jednak wykorzystuje się podział odnoszący się do sposobu pozyskiwania soli. Najpopularniejsza jest sól morska, którą po prostu uzyskuje się poprzez odparowanie wody ze zwykłej wody morskiej. Sól warzona to sól, którą uzyskuje się oczyszczając solankę pochodzącą ze złóż soli kamiennej. Sama sól kamienna to z kolei sól rozdrobniona z wielkich bloków soli kamiennej.

Najpopularniejsze rodzaje soli

Sklepach zazwyczaj spotkamy się z trochę innym podziałem soli do kąpieli. Jest on nastawiony bardziej na sposób wykorzystania konkretnych rodzajów soli. Znajdziemy tutaj między innymi:

– mineralne sole zapachowe, zdecydowanie najtańszy z dodatków do kąpieli. Pachną bardzo ładnie i tworzą przyjemny aromat w łazience, chociaż ich dobroczynny wpływ ogranicza się w zasadzie do zapewniania takich właśnie wrażeń. W takich solach czasami są różne planowane lub nie dodatki, które mogą powodować podrażnienia skóry i jej wysuszanie się.

Regeneracyjna kąpiel

– kryształki soli morskiej są postacią soli bardzo bogatą w składniki mineralne. Znajdziemy w niej między innymi krzem, żelazo, wapń i jod. Jeśli tych substancji brakuje w skórze, kąpiel będzie miała dla niej naprawdę zbawienny skutek. Tego typu sól do kąpieli jest też w stanie zapewnić efekt peelingu, co odkrywa wewnętrzne warstwy naskórka i rewitalizuje całą skórę.

– sole kąpielowe pozwalające na efektywne wchłanianie minerałów przez skórę, ponieważ powinno się je podawać wraz z gorącą wodą, której zadaniem jest rozszerzanie porów i poprawianie absorpcji przez skórę.

Jakie są wskazania dla soli do kąpieli?

Sole do kąpieli można stosować po prostu w celach relaksacyjnych. Pozwalają znakomicie ukoić nerwy i sprawiają, że człowiek się wycisza. Można z nich jednak korzystać także jako ze środka przeznaczonego do peelingu, leczącego drobne uszkodzenia naskórka oraz łagodzącego najróżniejsze podrażnienia skóry wytworzone chociażby poprzez działanie promieniowania ultrafioletowego czy poprzez ugryzienia owadów.

Wiele osób wykorzystuje gorące kąpiele wraz z dodatkiem soli kąpielowych jako sposób na poradzenie sobie z przewlekłymi bólami stawów. Zwłaszcza bóle reumatyczne potrafią wtedy ustępować. W tej sytuacji możliwości są naprawdę szerokie, ponieważ sole do kąpieli mogą być wykorzystywane przy wszystkich problemach związanych z bólem czy sztywnieniem mięśni oraz stawów. Część efektu przekłada się na układ nerwowy.