Porady i ciekawostki

Jak wybrać najlepsze hotele na miesiąc miodowy na Seszelach?

Niezależnie od tego, gdzie jesteście w procesie planowania ślubu, szansa na zmianę biegów na chwilę i rozpoczęcie organizacji miesiąca miodowego jest często wspaniałą przerwą. Po miesiącach planowania ślubu, miesiąc miodowy powinien zapewnić bardzo potrzebny wypoczynek i prywatny czas razem, i może to być jedna z najważniejszych podróży, które kiedykolwiek zrobiliście razem.

Chociaż może to brzmieć idyllicznie, wysiłek związany z przygotowaniem do odwiedzenia miejsca takiego jak Seszele miesiąc mi odowy (na szczycie planowania ślubu) może być czasami stresujący. Stąd, oto przewodnik do wyboru hotelu na miesiąc miodowy w tym oszałamiającym miejscu.

1. Rozważ koszty

Jedną z oczywistych kwestii do rozważenia jest koszt. Oprócz wysokiej klasy bungalowów wodnych, Seszele oferują ośrodki na każdą kieszeń, wbrew powszechnej opinii. Istnieją nawet hostele dla podróżników z ograniczonym budżetem. Na różnych zamieszkanych wyspach można znaleźć sypialnie w stylu backpackerskim.

2. Rodzaje zakwaterowania

Większość ośrodków na wyspie oferuje różne opcje zakwaterowania, aby zaspokoić potrzeby swoich gości. Wille wodne, które rozciągają się na otwarte morze i domki zbudowane na brzegu plaży są zwykle dostępne w różnych cenach.

W większości przypadków są to kwatery jedno- lub dwupiętrowe. W kurortach na wyspach nie ma wieżowców. Niektóre kurorty mają zabudowę szeregową, a inne jednorodzinne wolnostojące jednostki dla dodatkowej samotności.

3. Zapytaj o pakiety żywnościowe

Innym kluczowym czynnikiem do rozważenia jest pakiet posiłków ośrodka. Ponieważ wszystkie udogodnienia i usługi są ograniczone do tego, co jest dostępne na wyspie, ośrodki często oferują gościom różne opcje posiłków.

Bed and Breakfast, Full Board i All-Inclusive to trzy najczęstsze opcje. W standardowym planie posiłków uwzględnione będzie tylko śniadanie.

4. Odległość od znanych atrakcji i zajęć

Najbardziej zabawną częścią podróży na wyspę jest korzystanie z pobliskich doświadczeń. Jeśli Twój hotel znajduje się w pobliżu tych atrakcji, da Ci to więcej czasu na ich zwiedzanie.

Niektóre z atrakcji w pobliżu Seszeli to:

Unwind on the Beach

Wyspy Seszelskie mają jedne z najpiękniejszych na świecie plaż osadzonych na tle bujnej roślinności i niezwykłych formacji skalnych.

Beau Vallon, Anse Royal i Bel Ombre to trzy z najładniejszych plaż na Mahe. Plaże na Wyspach Seszelskich są jedną z podstawowych atrakcji. Dlatego też w pobliżu znajduje się wiele restauracji, sklepów i kasyn. Poświęć czas, aby odwiedzić jak najwięcej miejsc w pobliżu.

Nie będziesz musiał się martwić o przeludnienie przy tak wielu opcjach plażowych; będziesz miał mnóstwo miejsca tylko dla siebie i swojego partnera.

Vallée de Mai (Dolina Mai)

Odwiedź Vallee de Mai na wyspie Praslin, drugiej co do wielkości wyspie Seszeli. Miłośnicy przyrody będą się świetnie bawić zwiedzając rezerwat.

Rezerwat jest również doskonałym miejscem, aby zobaczyć niektóre z różnorodnej fauny wyspy. Jest on domem dla seszelskiej czarnej papugi i różnych innych gatunków ptaków i małych zwierząt leśnych.

Wycieczki po wyspach

Wycieczki po wyspach dają ci mnóstwo czasu na zobaczenie najważniejszych punktów każdej z nich. Możesz podziwiać wspaniałe krajobrazy, zobaczyć jedne z najlepszych plaż, a nawet wybrać się na spacer przyrodniczy. Odległe wyspy zapewniają wyjątkową dynamikę niż Mahe, pozwalając na spędzenie czasu w naturalnym otoczeniu i docenienie jego czystego piękna.

Upewnij się, że twój hotel oferuje wszystkie odpowiednie udogodnienia i jest dogodnie zlokalizowany, aby cieszyć się wszystkimi miejscami wokół podczas podróży poślubnej na Seszelach.