Kosmetyki naturalne

Czy naturalny dezodorant działa? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Tak więc, przez tydzień lub dwa spróbowałeś naturalnego dezodorantu i jesteś mniej niż zadowolony z wyników. Czujesz, że pocisz się i pachniesz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. To musi być ten nowy naturalny dezodorant, który nie spełnia swojej funkcji, prawda?

Myśląc, że naturalny dezodorant jest problemem, prawdopodobnie albo wypróbujesz inną markę z takim samym rezultatem, albo po prostu zrezygnujesz i wrócisz do swojego konwencjonalnego antyperspirantu.

Prawda jest taka, że wszystkie te naturalne dezodoranty, które próbujesz, nie są problemem. Naturalne dezodoranty, które nie zawierają aluminium, nie są powodem, dla którego pocisz się więcej i pachniesz.

Naturalne i organiczne dezodoranty rzeczywiście działają, ale musisz dać im czas i pozwolić swojemu organizmowi dostosować się do tego nowego rodzaju produktu.

W tym artykule zbadamy, dlaczego Twój naturalny dezodorant może nie działać na początku, co trzeba zrobić, aby dostać się do punktu, w którym działa, i czego można się spodziewać, gdy ten naturalny i organiczny dezodorant rzeczywiście wykonuje swoją pracę.

Dlaczego mój naturalny dezodorant nie działa?

Jak stwierdziliśmy powyżej, twój naturalny dezodorant nie jest zepsuty. Twoje ciało jest detoksykujące i oczyszczające, stąd nadmiar potu i smród z pach. Kiedy przechodzisz na naturalną formułę, celem naturalnego dezodorantu nie jest zatkanie gruczołów potowych w pachach, jak w przypadku konwencjonalnego antyperspirantu.

Naturalny dezodorant ma raczej za zadanie wchłaniać nadmiar potu, blokować powstawanie bakterii wytwarzających nieprzyjemny zapach i neutralizować zapach w naturalny sposób.

Kiedy przestajesz używać konwencjonalnego dezodorantu, nie zatykasz już swoich porów aluminium i innymi chemikaliami, które dosłownie zatykają pory, więc nie możesz pocić się pod dołem. W ten sposób pot, toksyny, bakterie i inne śmieci w twoim ciele zostają zatrzymane, a twoje ciało rzadko ma szansę na wydalenie tych toksyn.

Dlatego, kiedy zaprzestaniesz stosowania antyperspirantu, twoje ciało jest zdesperowane do detoksykacji i oczyszczenia wszystkich tych nagromadzonych toksyn. Proces ten sprawia, że pocisz się o wiele bardziej niż zwykle, może spowodować, że wiele bakterii wytwarzających nieprzyjemny zapach zostanie oczyszczonych, a ty czujesz, że twój naturalny dezodorant czyni materię gorszą niż kiedykolwiek wcześniej.

Ale ten proces jest dokładnie tym, co chcesz, aby się stało. Kiedy twój organizm będzie w stanie wydalić te toksyny, twoje ciało i doły ustabilizują się. Będziesz mniej się pocił, mniej pachniał i będziesz czuł się znacznie szczęśliwszy! Musisz przejść przez ten nieprzyjemny proces, żeby czerpać korzyści z twojego nowego naturalnego dezodorantu, ponieważ będzie on działał, jeżeli dasz mu niezbędny czas.

Jak sprawić, aby Twój naturalny dezodorant zadziałał?

To proste, aby naturalny dezodorant zadziałał. Musisz tylko trzymać się go i dać mu czas. Kiedy już zaczniesz stosować swój nowy naturalny dezodorant, nakładaj go codziennie rano, jak zwykle. Nawet jeśli trochę się pocisz i pachniesz, nie czujesz pokusy, aby użyć swojego antyperspirantu w połączeniu.

Możesz ponownie nałożyć swój naturalny dezodorant w ciągu dnia, aby pomóc z każdym zapachem, który może w ciągu dnia wkradać się na Ciebie. Dobrym pomysłem jest również ponowne nałożenie dezodorantu, jeśli idziesz w ciepłe miejsce, ćwiczysz, idziesz na spacer, itp. to pomoże Ci pozostać nieco bardziej suchym i mniej śmierdzącym.

Jeśli czujesz, że masz trudności z radzeniem sobie z zapachem przez cały czas, jaki potrzebuje twoje ciało na dostosowanie się, możesz nałożyć olejki eteryczne pod pachami, aby pomóc zneutralizować zapach. Lawenda jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jest delikatna i prawdopodobnie nie podrażnia twojej skóry.

Jeśli masz wrażliwą skórę, albo rozcieńcz olejek lawendowy, w oleju nośnym, użyj go jako naturalny lawendowy dezodorant lub nie używaj go wcale. Jeśli pocisz się nadmiernie i nie możesz poradzić sobie z potem w tym okresie przejściowym, możesz zdecydować się na zakup wyściółki pod pachami, która usunie nadmiar potu i sprawi, że Twoje koszule będą wolne od plam potu.

Czego należy się spodziewać, gdy Twój naturalny dezodorant działa

Zazwyczaj po trzech do pięciu tygodniach twoje ciało samoreguluje się i dostosowuje do dezodorantu. W tym momencie będziesz się pocił i mniej śmierdział. Niektórzy stwierdzają nawet, że nie muszą nosić dezodorantu na co dzień, ponieważ ich ciało nauczyło się, że nie musi się obficie pocić w obawie, że nie będzie w stanie oczyścić się przez dłuższy czas!

Z drugiej strony, nie dotyczy to wszystkich. Niektórzy pocą się bardziej i będą musieli używać swój naturalny dezodorant codziennie, co jest normalne i dobre.

Wiele osób będzie nadal pocić się trochę swoim naturalnym dezodorantem. Naturalny dezodorant nie jest stworzony po to, aby powstrzymać cię przed całkowitym poceniem się. Jest on tak skonstruowany, aby utrzymać zapachy pod kontrolą i kontrolować pewne pocenie się, ale nie powstrzymywać go. Pocenie się z dołów to dobra rzecz - to sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn. Używaj więc tego naturalnego dezodorantu, ale nie oczekuj, że będzie działał dokładnie tak, jak konwencjonalny antyperspirant.