Kosmetyki naturalne

Kosmetyki arganowe

Na rynku kosmetyków cały czas dochodzi do mniejszych i większych rewolucji, powstaje wiele nowości, a tym samym odkrywane są nowe właściwości wielu naturalnych składników. Nagłą popularność w ostatnich latach zdobywały kojące kosmetyki z aloesem, peelingujący kwas migdałowy czy produkty oparte na kofeinie, których efektem jest ujędrnianie wszystkich partii ciała.

Najnowszym trendem w kosmetyce jest olejek arganowy, znana substancja do pielęgnacji włosów, która coraz częściej wykorzystywana jest do poprawiania kondycji całego ciała.

Co jest w stanie zdziałać olejek arganowy?

Złoto Maroka to jedno z określeń, które mocno przyległo do tego oleju. Czy jest ono na wyrost? Być może trochę tak, chociaż olejek arganowy jest naprawdę cenną substancją. Produkuje się go z owoców drzewa arganowego, które przypominają trochę oliwki, ale ich magia kryje się w pestkach. To właśnie wyciskanie pestek tego drzewa daje nam cenny olejek o charakterystycznym słodkim zapachu. Do wyprodukowania litra olejku potrzebne jest około trzydziestu kilogramów surowca, co jest dość sporym wyzwaniem. Warto jednak inwestować w olejek arganowy, ponieważ znajdziemy w nim masę witaminy E i innych przeciwutleniaczy, fenole oraz bardzo zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe.

Kosmetyka to główny cel produkowania tego olejku, ale warto wiedzieć, że posiada on także zastosowania kulinarne. Koniecznie nieprzetworzony olejek arganowy może być dodawany do sałatek i być dobrym dodatkiem do ryb i dziczyzny. Nie może być przetwarzany, ponieważ w wysokiej temperaturze traci swoje właściwości.

Działanie olejku arganowego

Cudowny olejek?

Olejek arganowy nie jest oczywiście cudowny, ale wiele osób będących pod wrażeniem jego skuteczności tak właśnie chce olejek arganowy określać. Moda na takie określanie olejku wywodzi się z kosmetyki, gdzie wykorzystuje się go głównie do dbania o włosy. Już nawet niewielkie ilości tego olejku są w stanie wiele zdziałać, kiedy nałoży się go na dłoń, pozwoli mu się trochę ogrzać i naniesie prosto na włosy i skórę głowy. Natychmiast będzie w stanie zredukować odczucie swędzenia oraz nieprzyjemne wrażenie suchości skóry, które odczuwają niektóre osoby.

Z czasem, kiedy kuracje się powtarza, olejek arganowy sprawia, że włosy wyglądają dużo lepiej, stają się błyszczące oraz są wyraźnie silniejsze. Zaleca się, by olejek arganowy był stosowany codziennie w postaci dodatku do szamponu lub odżywki bądź jako maska lub mgiełka na włosy. Produkty z udziałem olejku arganowego powinny być poszukiwane na półkach sklepowych.

Kosmetyki do twarzy

Od niedawna olejek arganowy traktuje się jako istotny dodatek do kosmetyków do twarzy. Zaleca się go przede wszystkim osobom o skórze suchej, ponieważ olejek arganowy jest w stanie stworzyć na ich skórze lipidowy film. Jego zadaniem jest blokowanie wysychania skóry oraz łagodzenie wszelkich podrażnień charakterystycznych dla osób z suchą cerą. Z olejkiem arganowym mniej widoczne są zmarszczki, a negatywne działanie czynników atmosferycznych, w tym promieniowania ultrafioletowego.