Kosmetyki naturalne

Korzyści z oleju z nasion chia

Jako kontynuacja zeszłotygodniowego bloga o nasionach chia, dziś przynosimy Wam kilka informacji o ich wspaniałym płynnym produkcie ubocznym - oleju z nasion chia.

Co to jest?

Olej z nasion chia jest ekstrahowany z nasion chia, które zawierają około 25-30% ekstrahowalnego oleju. Może być sprzedawany jako olej lub w kapsułkach.

Dlaczego jest tak wspaniały?

Wraz ze wszystkimi innymi korzyściami , jakie oferują nasiona chia, w tym jako najwyższe źródło Omega-3, świetne źródło białka i ogólny wojownik superfood, olej z nasion chia jest również świetny do stosowania miejscowego, aby leczyć dolegliwości skóry:

nasiona chia

Przeciwzapalne. Olej z nasion chia to świetna korzyść dla osób o skórze trądzikowej, ponieważ dobrze sprawdza się w zmniejszaniu widoczności wyprysków.

Stabilizuje skórę tłustą i skłonną do wyprysków. Cynk i witaminy z grupy B dostępne w oleju z nasion chia sprawiają, że jest on idealny do wyrównywania poziomu olejów w skórze, zwalczania infekcji, zapobiegania powstawaniu blizn i zmniejszania zaczerwienień.

Leczy suchą i popękaną skórę. Olej z nasion chia jest świetny dla osób, które doświadczają suchej, popękanej skóry, ponieważ tworzy barierę pozwalającą na mniejsze odparowywanie wody przez skórę. Uzdrawia i poprawia jakość warstwy naskórka. Usuwa również swędzenie, które towarzyszy posiadaniu suchej skóry.

Antyoksydant. W świecie szkodliwych wolnych rodników oraz ogromnej ilości substancji chemicznych wchłanianych przez skórę za sprawą produktów kosmetycznych, a także zużycia związanego z jakością powietrza w krajach rozwiniętych, antyoksydanty pozwalają naszym komórkom szybciej się naprawiać i tworzą barierę dla tych szkodliwych czynników zewnętrznych. W bardziej realistyczny sposób, oznacza to, że jest on dobry w zapobieganiu oznakom starzenia się i uzdrawianiu ogólnego stanu zdrowia komórek skóry.

Ogólnie rzecz biorąc, olejek ten jest idealny dla wszystkich rodzajów skóry, ponieważ przywróci jej normalny wygląd, a nawet zdrowszy niż normalnie. Zaczniesz emanować blaskiem i nie będziesz doświadczać tak wielu wyprysków (zwłaszcza podczas zmian hormonalnych), jak w innym przypadku.

Aby doświadczyć tych samych korzyści z nasion chia, olej z nasion chia może być również dodawany do smoothie, sosów sałatkowych i prawie każdego innego posiłku, ponieważ jest bezwonny i praktycznie bez smaku. Może być również przyjmowany w formie witamin.