Naturalne olejki do pielęgnacji

Właściwości zdrowotne olejku z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego znany jest ze swoich przeciwzapalnych, antyseptycznych oraz dezynfekujących właściwości. Wykorzystuje się go do walki z trądzikiem i łupieżem, jak również przydaje się osobom z notorycznie przetłuszczającymi się włosami. Lista możliwości, jakie oferuje ta substancja, jest jednak znacznie dłuższa. Warto jest przyjrzeć się bliżej potencjalnym zastosowaniom olejku z drzewa herbacianego.

O olejku z drzewa herbacianego

Sposób produkcji olejku z drzewa herbacianego jest niespecjalnie skomplikowany. Uzyskuje się go po prostu z rośliny rosnącej w Australii, która oddaje na nasze potrzeby swój sok. Aborygeni korzystali z tej substancji od tysiącleci wykorzystując ją do ogromnej ilości różnego rodzaju schorzeń. Naturalna postać olejku z drzewa herbacianego to żółtawy olej o charakterystycznym, intensywnym zapachu kamfory.

Najlepsze określenie na olejek z drzewa herbacianego to naturalny kosmetyk. Można z niego korzystać do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej, a także do radzenia sobie z różnymi uszkodzeniami i zaburzeniami skóry, w tym z ranami, ukąszeniami owadów i zmianami zapalnymi na skórze.

W swoim składzie olejek z drzewa herbacianego posiada między innymi terpinen-4-ol oraz szereg jego pochodnych. Zawartość tej substancji pozwala łatwo określić, czy mamy do czynienia z olejkiem świeżym, czy raczej do naszej dyspozycji został oddany produkt trochę starszy.

Leczniczy olejek

Na co pomoże z drzewa herbacianego?

1. Trądzik – olejek z drzewa herbacianego posiada znakomite właściwości antybakteryjne, co jest szczególnie ważne przy zwalczaniu zmian skórnych związanych z trądzikiem i podobnymi schorzeniami. Baterie są niszczone, dzięki czemu problem znika i co bardzo ważne, olejek z drzewa herbacianego nie powoduje wysuszania się skóry. W ten sposób znacznie łatwiej można dojść do pełni zdrowia.

2. Problemy skóry głowy – skóra głowy ma naturalne predyspozycje do przetłuszczania się oraz mogą się w niej tworzyć poważne siedliska szkodliwych grzybów. Już zaledwie kilka kropel oleju z drzewa herbacianego jest w stanie skutecznie wyeliminować większość patogenów mających bezpośredni kontakt z powierzchnią skóry głowy.

3. Grzybice stóp – choroby grzybicze stóp i paznokci są szczególnie trudne do usunięcia, ale olejek z drzewa herbacianego jest w stanie podziałać tutaj naprawdę skutecznie. Wnika w szczeliny w popękanej skórze, co sprawia, że bardzo skutecznie jest on w stanie łagodzić efekty obecności patogenów.

4. Poprawia ogólny stan zdrowa – chociaż olejek z drzewa herbacianego to przede wszystkim kosmetyk o bardzo konkretnych właściwościach pielęgnacyjnych, jego działanie może być wykorzystywane przez cały organizm na raz. Korzysta się z niego często w przypadkach, kiedy nie ma prostego leku na dane schorzenie, na przykład przy grypie oraz przeziębieniach.