Kosmetyki naturalne

Unaturalnij swój szampon

Przestawienie się na bardziej naturalny i organiczny styl życia może być dość trudnym zadaniem, zwłaszcza w tym klimacie gospodarczym, w którym żyjemy intensywnie. W odpowiedzi, chciałbym powitać Państwa w nowej serii zatytułowanej Greenify Your Life. W ciągu najbliższych kilku tygodni zaprezentuję wam kilka prostych kroków, które możecie wykonać w określonych częściach waszego życia, aby "zielona" konwersja stała się dla was nieco łatwiejsza.

W tym pierwszym poście, przedstawiam wam Greenify Your: Shampoo.

Po pierwsze, możesz zapytać, co jest nie tak z tymi zwykłymi* szamponami?

Cóż, jeśli widzisz na liście składników coś, co nazywa się Sodium Lauryl Sulfate (SLS) i/lub Sodium Laureth Sulfate (SLES) to Twoje włosy mają kłopoty. SLS jest bardzo tanim środkiem pieniącym i jest powodem, że Twój szampon i mydło do ciała pieni się w dotyku. Nie daj się jednak nabrać na myśl, że te bąbelki są dobre dla Twoich włosów. SLS/SLES usuwa z trzonu włosa wszystkie olejki i tłuszcze, w tym naturalne dobre olejki, które produkuje Twoje ciało. To z kolei powoduje więcej rozdwajanych końcówek, blaknięcie koloru i plątanie się włosów. Aby zrekompensować te szkody, w końcu tracimy więcej pieniędzy na odżywki, środki zwiotczające, serum do odstających włosów i niekończące się ilości innych produktów, które wypełniają nasze półki.

Wraz z nadmiarem i niepotrzebnymi uszkodzeniami, składniki te są również bardzo toksyczne i nie powinny być połykane, co sprawia, że zastanawiasz się, dlaczego wpuszczamy je do naszego organizmu przez skórę.

Więc, jak się zielenisz?

Faza 1.) Przeczytaj etykietę ze składnikami szamponu. Jeśli zawiera SLS/SLES, to go wyrzuć.

Faza 2.) Znajdź szampon bez SLS/SLES. Nie musi to być szampon organiczny lub naturalny, wystarczy upewnić się, że jest wolny od siarczanów. Używaj dopóki butelka nie będzie pusta.

Twoje włosy mogą się trochę przestraszyć, kiedy przestaniesz używać produktów z SLS, ponieważ skóra głowy będzie się nadmiernie kompensować z produkcją oleju, ale ustabilizuje się po kilku tygodniach. Cierpliwość z tym procesem jest kluczowa i będzie oznaczać lepsze zdrowie i witalność Twoich włosów w przyszłości.

Faza 3.) Zrób kilka badań nad markami produktów do włosów organicznych i znajdź taką, która według Ciebie będzie odpowiednia dla Twojego typu włosów. Jeśli cała Twoja rodzina używa tej samej butelki, zdecyduj się na butelkę dla normalnego typu włosów.

I to wszystko, co jest do tego potrzebne. To całkiem proste, nie?

*Powszechnie mamy na myśli częściej kupowane i zazwyczaj tańsze marki szamponów, które zawierają SLS/SLES.